Skype & Warszawa
+48 508 108 174
izabela.marchwinska@gmail.com

Oferta pomocy

Swoją pomoc kieruję do osób, które:

  • przeżywają trudne sytuacje życiowe, osobiste i zawodowe, stres,
  • doświadczają kryzysu w relacjach partnerskich/małżeńskich,
  • borykają się z chorobą somatyczną własną lub bliskiej osoby
  • doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi,
  • czują się niezrozumiane,
  • znajdują się w sytuacji kryzysowej (np. utrata pracy, rozpad związku, nagła zmiana życiowa, żałoba po stracie bliskiej osoby, ciężka choroba),
  • doświadczają smutku, lęku i napięcia,
  • mają w dorosłym życiu trudności w ułożeniu sobie relacji z rodzicami​,
  • potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z innymi ważnymi problemami pojawiającymi się w ich życiu,
  • są zainteresowane poznaniem siebie i rozwojem osobistym.

Nie musisz się z tym zmagać sam. Szukanie pomocy u psychoterapeuty lub psychologa jest wyrazem siły, zaradności i chęci zmian. Owocem wspólnej pracy jest otrzymanie wsparcia, fachowej pomocy psychologicznej potrzebnej, by dokonać zmian w sobie i otoczeniu, pokonać niepokoje z przeszłości, a także obawy dnia codziennego. Nasze spotkania to inwestycja w samego siebie lub w związek dwóch ludzi, która później będzie służyć nie tylko radzeniu sobie z problemami, ale również poszerzy Twoją wiedzę o samym sobie.


W ramach oferowanych usług prowadzę:

– Konsultacje psychologiczne i diagnostyczne
– Poradnictwo psychologiczne
– Wsparcie psychologiczne
– Terapię indywidualną
– Terapię par / małżeństw
– Psychoedukację
– Warsztaty i treningi psychologiczne
– Grupy wsparcia
– Szkolenia

Konsultacja indywidualna  (1 sesja – 50-60 min) – spotkania, podczas których porozmawiamy o trudnościach, z którymi się borykasz oraz o Twoich potrzebach i oczekiwaniach wobec naszych spotkań. Konsultacja może dotyczyć każdego problemu z zakresu życia osobistego i zawodowego. Jeśli coś w Tobie pękło i czujesz, że profesjonalne wsparcie jest Ci potrzebne – zapisz się na spotkanie. Masz możliwość przyjrzeć się sobie, wstępnie zarysować problem/cel, omówić  go ze mną i odkryć różne sposoby jego rozwiązania/realizacji. Konsultacje nie są psychoterapią, ale bardzo często bywają wstępem do niej. Już samo porozmawianie z kimś zazwyczaj powoduje, że jest nam lepiej.


Psychoterapia indywidualna (1 sesja – 50-60 min) – celem spotkań jest głębsze poznanie źródła problemu. Liczba spotkań uzależniona jest od wielu czynników, np. od stopnia trudności problemu z jakim przychodzisz, Twojej gotowości do pracy nad nim czy też do wprowadzenia zmian w sposobie myślenia, w życiu. Wspólnie ustalamy priorytety w pracy psychoterapeutycznej. Istotne jest to, że Psycholog lub psychoterapeuta może jedynie zasugerować Ci pewne rzeczy, nad którymi możesz popracować. Od Ciebie zależy decyzja czy zostaną one również Twoimi celami.


Konsultacja pary / małżeństwa (1 sesja – 50-60 min) – w tym czasie każda z osób może spokojnie wyrazić w czym tkwi problem w relacji oraz porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach wobec spotkań ze mną. Mając wątpliwości lub pytania, dobrze jest się z kimś spotkać i po prostu porozmawiać. Omówimy także zasady i szczegóły dalszej współpracy. Macie możliwość przyjrzeć się sobie, wstępnie zarysować problem/cel, omówić go ze mną i odkryć różne sposoby jego rozwiązania/realizacji. Konsultacje nie są psychoterapią, ale bardzo często bywają wstępem do niej. Już samo porozmawianie z kimś zazwyczaj powoduje, że jest nam lepiej.


Terapia pary / małżeństwa (1 sesja – 90 min) – parom proponuję sesje, które dają możliwość udzielanie wsparcia każdej ze stron i parze jako całości, a także spojrzenie z różnych punktów widzenia na problem. Jeżeli czujecie się w związku samotni, niezrozumiani, macie trudności w porozumiewaniu się, gdy głównym sposobem komunikowania się ze sobą stają się kłótnie, gdy przedłuża się kryzys, gdy w związek wkracza trzecia osoba (rodzic któregoś z partnerów lub osoba z zewnątrz) lub rozważacie możliwość rozstania – zapraszam na spotkanie. Terapeuta pomaga parze w otwartej rozmowie o problemach, a także dzieli się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami, by umożliwić jej znalezienie najlepszych dla niej rozwiązań.


Pomoc psychologiczna w kryzysie (1 sesja – 50-60 min) – kryzys to zdarzenie losowe lub nowa, trudna sytuacja życiowa. Może to być np. rozstania z partnerem, utraty pracy, doświadczania przemocy, choroby własnej lub członka rodziny, konflikt małżeński, rozwód, zdrada, utrata bliskiej osoby, poronienie czy wypadek. Celem pomocy psychologicznej jest powrót do równowagi psychicznej sprzed kryzysu.


Konsultacja/psychoterapia indywidualna lub pary online – wideorozmowa (1 sesja – 50-90 min) – powstała z myślą o osobach które mają utrudniony dostęp do psychologa stacjonarnego bądź też mają problem z uzewnętrznieniem się podczas spotkania z psychologiem. Jeśli masz problemy z dojazdem, mieszkasz zagranicą, lub po prostu brakuje Ci czasu na spotkania skorzystaj z pomocy online. Psychoterapia jest prowadzona w ten sam sposób jak w gabinecie.


Grupy Wsparcia – (1 sesja – 90 min) będziemy poruszać ważne kwestie, opierając się na psychologii, psychoterapii oraz wzajemnym wsparciu. Ta grupa to okazja, żeby przerwać błędne koło i odnaleźć się na nowo.


Prawdopodobnie masz różne pytania odnośnie konsultacji/psychoterapii, na wiele z nich odpowiadam na mojej stronie, jeśli masz jeszcze inne pytania – zapraszam do kontaktu.