+48 508 108 174
izabela.marchwinska@gmail.com

Oferta pomocy

Swoją pomoc kieruję do osób, które:

  • przeżywają kryzys, trudne sytuacje życiowe, osobiste, zawodowe, stres,
  • mają objawy nerwicowe, obniżoną samoocenę, zmagają się z depresją i poczuciem braku sensu życia,
  • doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi, rodzinnych, partnerskich/małżeńskich, kryzys wychowawczy
  • borykają się z chorobą somatyczną własną lub bliskiej osoby
  • czują się niezrozumiane, samotne
  • doświadczają smutku, lęku, napięcia, gonitwy myśli lub nie radzą sobie z emocjami
  • potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z innymi ważnymi problemami pojawiającymi się w ich życiu,
  • są zainteresowane poznaniem siebie i rozwojem osobistym.

Jeżeli nie potrafisz określić „co ci jest”, „czego chcesz”, ale wiesz, że „coś jest nie tak” zapraszam na spotkanie.

Ze swoim problemem nie musisz być sam. Szukanie pomocy u psychoterapeuty lub psychologa jest wyrazem siły, zaradności i chęci zmiany. Owocem wspólnej pracy jest otrzymanie wsparcia, fachowej pomocy potrzebnej, by dokonać zmian w sobie i otoczeniu, pokonać niepokoje z przeszłości, a także obawy dnia codziennego. Nasze spotkania to inwestycja w samego siebie, w rodzinę lub relację, która później będzie służyć Ci nie tylko radzeniu sobie z problemami, ale również poszerzy Twoją wiedzę o samym sobie.

W ramach oferowanych usług prowadzę:

– Konsultacje/poradnictwo/wsparcie psychologiczne i diagnostyczne
– Konsultacje rodzinne
– Terapię indywidualną
– Terapię par / małżeństw
– Psychoedukację
– Warsztaty i treningi psychologiczne
– Grupy wsparcia oraz grupy terapeutyczne
– Szkolenia

Konsultacja indywidualna (1 sesja – 50 min) – spotkania, podczas których porozmawiamy o trudnościach, z którymi się borykasz oraz o Twoich potrzebach i oczekiwaniach wobec naszych spotkań. Konsultacja może dotyczyć każdego problemu z zakresu życia osobistego i zawodowego. Jeśli coś w Tobie pękło i czujesz, że profesjonalne wsparcie jest Ci potrzebne – zapisz się na spotkanie. Masz możliwość przyjrzeć się sobie, wstępnie zarysować problem/cel, omówić  go ze mną i odkryć różne sposoby jego rozwiązania/realizacji. Konsultacje nie są psychoterapią, ale bardzo często bywają wstępem do niej. Już samo porozmawianie z kimś zazwyczaj powoduje, że jest nam lepiej.


Psychoterapia indywidualna (1 sesja – 50 min) – celem spotkań jest głębsze poznanie źródła problemu. Liczba spotkań uzależniona jest od wielu czynników, np. od stopnia trudności problemu z jakim przychodzisz, Twojej gotowości do pracy nad nim czy też do wprowadzenia zmian w sposobie myślenia, w życiu. Wspólnie ustalamy priorytety w pracy psychoterapeutycznej. Istotne jest to, że Psycholog lub psychoterapeuta może jedynie zasugerować Ci pewne rzeczy, nad którymi możesz popracować. Od Ciebie zależy decyzja czy zostaną one również Twoimi celami.


Konsultacja pary / małżeństwa (1 sesja – 60 min) – w tym czasie każda z osób może spokojnie wyrazić w czym tkwi problem w relacji oraz porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach wobec spotkań ze mną. Mając wątpliwości lub pytania, dobrze jest się z kimś spotkać i po prostu porozmawiać. Omówimy także zasady i szczegóły dalszej współpracy. Macie możliwość przyjrzeć się sobie, wstępnie zarysować problem/cel, omówić go ze mną i odkryć różne sposoby jego rozwiązania/realizacji. Konsultacje nie są psychoterapią, ale bardzo często bywają wstępem do niej. Już samo porozmawianie z kimś zazwyczaj powoduje, że jest nam lepiej.


Terapia pary / małżeństwa (1 sesja – 60-90 min) – parom proponuję sesje, które dają możliwość udzielanie wsparcia każdej ze stron i parze jako całości, a także spojrzenie z różnych punktów widzenia na problem. Jeżeli czujecie się w związku samotni, niezrozumiani, macie trudności w porozumiewaniu się, gdy głównym sposobem komunikowania się ze sobą stają się kłótnie, gdy przedłuża się kryzys, gdy w związek wkracza trzecia osoba (rodzic któregoś z partnerów lub osoba z zewnątrz) lub rozważacie możliwość rozstania – zapraszam na spotkanie. Terapeuta pomaga parze w otwartej rozmowie o problemach, a także dzieli się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami, by umożliwić jej znalezienie najlepszych dla niej rozwiązań.


Pomoc psychologiczna w kryzysie (1 sesja – 50 min) – kryzys to zdarzenie losowe lub nowa, trudna sytuacja życiowa. Może to być np. rozstania z partnerem, utraty pracy, doświadczania przemocy, choroby własnej lub członka rodziny, konflikt małżeński, rozwód, zdrada, utrata bliskiej osoby, poronienie czy wypadek. Celem pomocy psychologicznej jest powrót do równowagi psychicznej sprzed kryzysu.


Konsultacja/psychoterapia indywidualna lub pary online – wideorozmowa (1 sesja – 50-90 min) – powstała z myślą o osobach które mają utrudniony dostęp do psychologa stacjonarnego bądź też mają problem z uzewnętrznieniem się podczas spotkania z psychologiem. Jeśli masz problemy z dojazdem, mieszkasz zagranicą, lub po prostu brakuje Ci czasu na spotkania skorzystaj z pomocy online. Psychoterapia jest prowadzona w ten sam sposób jak w gabinecie.


Grupy Wsparcia oraz Grupa Terapeutyczna – (1 sesja – 90 min) będziemy poruszać ważne kwestie, opierając się na psychologii, psychoterapii oraz wzajemnym wsparciu. Ta grupa to okazja, żeby przerwać błędne koło i odnaleźć się na nowo.


Prawdopodobnie masz różne pytania odnośnie konsultacji/psychoterapii, na wiele z nich odpowiadam na mojej stronie, jeśli masz jeszcze inne pytania – zapraszam do kontaktu.